Április 12-én a Pannónia-Ring adott otthont az idei magyar bajnokság első fordulójának. Legnagyobb köszönet elsőként a versenyzőket illeti, akik a “decemberi” időjárásban is helyt álltak és motoroztak. A párás plekszik, téligumik és a hideg szél versenye volt. Gratulálunk a “gladiátoroknak” 🙂

Fontos letölthető dokumentumok:

36 “hidegvérű” motoros vágott neki a napnak. Téli sapkák és sapkák és kesztyűk tűntek fel a depóban. Reggel 9-kor z aszfalt 3 fokos volt, a levegő pedig 5 fokig “melegedett” erős északi széllel fűszerezve. Az extrém körülmények szedték is áldozataikat, többen elcsúsztak a rutinos versenyzők közül is.

Kovács Bálint #27, a 2018-as 1000-es bajnokunk is kénytelen volt feladni a napot egy hirtelen elcsúszás miatt és az időmérőn legjobb időt motorozó Kolics Gábor #85 -t is meglepte a hideg aszfalt, igy a 2019-es év két legnagyobb esélyese kényszerült kiállásra.

Az 1000-ek között így Lackó Máté #14 papírforma szerint állhatott a pole pozícióba, míg a 600-as mezőnyt Kiss Csaba #12 dominálta. A 300 mezőnyében Számadó Máté #12 futotta a leggyorsabb köröket.

Az időmérések részletes eredményeit letölthetitek: ITT!

Egy kérdés maradt már csak az időmérők után. Vajon kitart-e az időjárás és legalább az eső elkerül minket. Szerencsénk volt. Csak estére ért a Pannónia-ringre az eső, igy száraz versenyeket tudtak futni a srácok. Ez egy taktikus nap volt. A pontok a türelmes és a legjobban alkalmazkodó versenyzőket gazdagították, óriási gratuláció Nekik. 🙂